محل تبلیغات شما

با سلام. اینجانب در مورد طلسم و دعاگویی
و چگونگی شکستن و از بین بردن طلسم توضیحاتی را در صورت امکان ارایه بفرمایید.
پاسخ: با سلام. اولا: به عنوان مقدمه عرض می شود که هرچند سحر و طلسم وجود دارد. اما در هر مشكلی نمی توان پای سحر و
طلسم را به میان كشید و مشكل را به آنها نسبت داد از سوی دیگر فهم اینکه این مشکل به خاطر سحر بوده یا
نه، بسیار سخت است. چون طلسم و سحر کار راحتی نیست که با خواند چند دعا بتوان شخصی را طلسم کرد.
با این وجود اگر بر فرض، سحر یا طلسم در كار باشد، راه هایی برای بطلان آن وجود دارد مانند:
1-      خواندن و نوشتن آیات 75 تا 82 سوره یونس.
2-      طبق آیه 10 سوره نوح، زیاد استغفروالله گفتن نیز تاثیر زیادی داری (مخصوصا این مورد خیلی سفارش
شده است).
3-درخواست دعا از اولیای واقعی خداوند و توسل به حضرات معصومین علیهم السلام.
4- صدقه دادن و قربانی كردن بسیار مفید است.
5-همچنین در مفاتیح الجنان دستوری ذکر شده است به این صورت که امام علی(ع) فرمود:
برای باطل كردن سحر، این دعا را بنویسند، و با خود نگاه دارند: "بسم اللّه و باللّه، بسم اللّه و ماشأاللّه، بسم اللّه و لاحول و لاقوة الا باللّه قال موسی ما جئتم به السحر، انّّّ اللّه سیُبطِلُهُ،
انّ اللّه لایصلح عمل المفسدین، فوقع الحق و بطل ما كانوا یعملون، فغلبوا هنالك و انقلبوا صاغرین. (1)
هم چنین در كتاب مزبور پیامبر اكرم نیز، برای دفع شیاطین و جادوگران می فرماید: "آیه سخره را بخوانند: "ان ربكم اللّه الذی خلق السموات و الارض فی ستة ایام ثم استوی علی العرش یغشی اللیل النهار یطلبه
حثیثاً و الشمس و القمر و النجوم مسخرات بامره الا له الخلق و الامر تبارك اللّه رب العالمین اُدعوا
ربكم تضرعاً و خفیه انه لایحب المعتدین و لاتفسدوا فی الارض بعد اصلاحها و ادعوه خوفاً و طمعاً ان رحمة
اللّه قریب من المحسنین."(2)
در حدیث دیگری از امام صادق علیه السلام آمده است: مَنْ أَكْثَرَ قِرائَةَ قُلْ أُوحِىَ» لَمْ
یُصِبْهُ فِى الْحَیاةِ الدُّنْیا شَىْءٌ مِنْ أَعْیُنِ الْجِنِّ وَ لا نَفَثِهِمْ وَ لا سِحْرِهِمْ،
وَ لا كَیْدِهِمْ، وَ كانَ مَعَ مُحَمَّدٍ صلى الله علیه و آله فَیَقُولُ یا رَبِّ لا أُرِیْدُ مِنْهُ
بَدَلًا وَ لا أَبْغِى عَنْهُ حِوْلًا:
هر كس سوره جنّ» را بسیار بخواند، هرگز در زندگى دنیا چشم زخم جنّ، جادو، سحر و مكر آن ها به او
نمىرسد، او با محمّد صلى الله علیه و آله همراه خواهد بود، و مىگوید: پروردگارا! من كسى را به جاى او
نمىخواهم، و هرگز از او به دیگرى متمایل نمىشوم.»(3)
همچنین مى توان از سوره ها و آیات قرآنى بهره جست; مانند چهار سورهیاأیّهاالكافرون»، قل هو الله أحد»، قل أعوذ بربّ الفلق»، قل أعوذ بربّ النّاس». نیز مى توان از آیة الكرسى» و آیه انّى توكّلت
على الله ربّى و ربّكم ما من دابّة الاّ هو آخذ بناصیتها إنّ ربّى على صراط مستقیم.»(4)
 و نیز این دعاها مکررا خوانده شود: حسبی الله و کفی،و سمع الله لمن دعا ،لیس وراءالله منتهی و اللهمّ
انّک لا یکفی منک احد و انت تکفی من کل احد من خلقک فاکفنی شرّ الجنّ والانس.
پی نوشت ها:
1. بحار الانوار، ج 64، ص 235.
2. مفاتیح الجنان، شیخ عباسی قمی، ص 520 و 521، مطبوعات دینی، قم.
3. همان.
4. تفسیر نمونه، ج25، ص 107.
منبع:

صلح امام مجتبی علیه السلام یک وظیفه الهی:

مقام علمی حضرت ابوالفضل عباس سلام الله علیها

اربعین/آمدن جابر به كربلا در روز اربعین

طلسم ,اللّه ,الله ,لا ,سحر ,وَ ,وَ لا ,اللّه و ,را به ,سحر و ,طلسم و

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سازه فضایی | سازه فضاکار aredpopdi مطالب اینترنتی Sharon's notes پادگان جوادنیا قزوین #خاطرات خدمت سربازی statarcigo کافی نت & خدمات کامپیوتری وحید مسجد کبود تبریز 10 نکات کلیدی برای حرفه ایان تجزیه و تحلیل سطح ورودی . Samuel's blog