محل تبلیغات شما

اسلام ملاک فضیلت و برتری انسان را (چه مرد و چه زن) تقوا و پرهیزگاری می داند: ای گروه مردم! ما شما
را به صورت مرد و زن آفریدیم و شما را قبیله ها و ملتها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید. به راستی، نزد خدای، گرامی ترین شما کسی است که پرهیزکارتر باشد.»
خداوند متعال در این آیه شریفه فقط تقوا و پرهیزگاری را ملاک برتری انسان قرار داده است و از مفهوم آیه چنین استفاده می شود که زن و مرد از هر لحاظ برابر و مساوی اند.
هر مرد و زن با ایمان که کردار شایسته و نیک داشته باشد، هر آینه، او را به زندگی پاکیزه، زنده می
داریم و به بهتر از آنچه که در دنیا انجام می دادند، پاداششان می دهیم.»  
در این آیه شریفه، زن مانند مرد به حساب آمده است و در انجام دادن وظایف دینی با مردان، برابر و شریک است و اگر با ایمان بمیرد، در آخرت از نعمت بهشت و زندگی پاکیزه برخوردار
می شود.
در مورد حسن رفتار و سلوک مردان نسبت به همسران، خداوند می فرماید: با همسران خود به طور شایسته رفتار کنید.» 
دختر رسول خدا صلی اللَّه علیه و آله و سلم فاطمه زهرا علیهاالسلام به همراه عده ای از ن در جنگ
اُحد به کمک مجروحین رفت و شخصاً به مداوای آنان پرداخت.
پیامبر صلی اللَّه علیه و آله و سلم از ن، همچون مردان بیعت می گرفت و آنان را مانند مردان، در ردیف
اصحاب خویش جای می داد. 
پینوشتها: [1] یا ایهاالناس! انا خلقناکم من ذکر و انثی و جعلناکم شعوبا و قبائل لتعارفوا. ان اکرمکم عند اللَّه اتقیکم. (حجرات/ 13).
[2] من عمل صالحاً من ذکر او اُنثی و هو مؤمن، فلنحیینه حیوهً طیبهً و لنجزینهم أجرهم بأحسن ما کانوا یعملون. (نحل/ 97).
[3] و عاشروهن بالمعروف. (نساء/ 97).
[4] نقش زن در حکومت اسلامی.
[5] زن در چشم و دل محمد صلی اللَّه علیه و آله و سلم، ص 5.

برگرفته از کتاب ریحانه النبی نوشته غلامرضا زهره منش

صلح امام مجتبی علیه السلام یک وظیفه الهی:

مقام علمی حضرت ابوالفضل عباس سلام الله علیها

اربعین/آمدن جابر به كربلا در روز اربعین

زن ,مرد ,اللَّه ,علیه ,صلی ,آیه ,است و ,و آله ,صلی اللَّه ,برتری انسان ,آله و ,ملاک برتری انسان

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Arlene's site کمک و رهایی هنوز دیر نیست نمایندگی مجاز تعمیرات جنرال الکتریک،وستینگهاوس،ویرپول Christopher's collection گلبهار Richard's notes Sarah's collection دکتر محمد حسین فرهنگی نماینده مردم شریف تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی nikatatre courtlawntucu